Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi

 

uluslararası knidos kültür sanat akademisi

  Datça Yakaköy’de 11.000 m2 açık alan ve 1.404 m2 kapalı alanda kurulmuş olan Knidos Kültür Sanat akademisi ( UKKSA) bölgeye ve sanat dünyasına ayrı bir renk katmıştır. UKKSA Nevzat Metin’in öncülüğünde bu projeye gönül vermiş kişilerin katkılarıyla yaşama geçirilmiştir. Knidos Akademi’de sergi salonları, atölyeler, misafirhane,kütüphane gibi kapalı alanların yanında bahçesinde ziyaretçilere hizmet veren bir Cafe bulunmaktadır. Knidos’a veya Palamutbükü’ne giderken Yakaköy’e girdiğinizde yolun sağ tarafında bahçesinde birçok heykel göreceğiniz yer Knidos Akademi’dir. İstediğiniz zaman içeriye girip gezebilirsiniz, show room’da ve bahçede sergilenen çalışmalara bakabilirsiniz. Giriş için herhangi bir ücret alınmamaktadır, tanınmış sanatçıları çalışırken görme imkanı bulacakınız. Cafesinde içeceğinizi içerek sanat dolu havayı içinize çekebilirsiniz.

knidos akademi ukksa

  Burada çoğu zaman ressamları resimlerini yaparken görürsünüz, yerli ve yabancı birçok sanatçı 10 günlüğüne buraya gelip, eserlerini tamamlayıpi Knidos Akademi’ye bırakıp gierler. Knidos Akademi’yi yaşatmak için birçok sanatçı bu etkinliklere katıldı. Seramik ve Mermer atölyeleri de bu yapının içinde.

knidos akademi sergisiZaman zaman açılan sergiler ve yılda bir kez yaşama geçirilen Knidos’un Sır’ı Sergisi birçok sanatseveri buraya çekmektedir.

knidos akademi'de ressam

 • Dünyaca tanınan sanatçıları burada görmek mümkün. UKKSA’nın buradaki etkinliklere katılanlara diploma veya bir belge verme iddiası yok. Fakat burada gerçekleşen katılımlar özellikle genç sanatçılar açısından ulusal ve uluslararası referans özelliği taşır.

arslan heykeli yapan heykeltraş

Heykel Atölyelerinde binlerce yıl önce olduğu gibi mermer malzemelere şekil verilmekte, birçok yerli ve yabancı sanatçı burada eserler üretti. Bunların bir kısmı Akademi bahçesinde sergileniyor. İletişim: 0 532 284 2836 – 0 216 349 2610

One thought on “Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi

 • 4 Mart 2015 tarihinde, saat 23:46
  Permalink

  muhteşem bir sergi salonu dekoratif paravanlar çalışıyorum şu günlerde sergimi sizin salonunuzda açmak isterim bilgi verirmisiniz rica etsem.teşekkürler iyi akşamlar.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir