Koop’ Suites Butik Otel

Not: Koop’Suites 2019 Sezonu için Kapalı

Eski Datça, Datça’ya gelenlerin bir zamanını ayırıp gezdiği, eski dokusu korunmuş sokaklarıyla, evleriyle tanınan  turistik bir yer. Diğer tarafta bir Eski Datça daha var, badem ve zeytin ağaçlarıyla kaplı arazilerin uzandığı,  bozulmamış doğasıyla dikkati çeken. Son yıllardaki yapılaşmalar Eski Datça arazilerine kadar uzanırken bu bölge doğallığını şimdilik koruyor. İşte Eski Datça Koop’ Suites tam da bu kısımda 5 dönüm yemyeşil bir arazinin içinde yer alıyor, doğa ile baş başa tatil yapmak isteyenler için ideal bir yer. Hemen önünden Hızırşah yönüne giden Karia Yolu geçmekte.

eski datça koop' suites

 

Geçen Yıl Koop’ Suites ismiyle hizmet vermeye başlayan tesise son değişiklikleri görmek üzere  gittim. Koop’ Suites Butik Otel baştan aşağı yenilendi, ahşap ve doğal malzemelerin kullanımına önem verildi, sadelik ön planda tutuldu. 5 Dönümlük bahçede huzur içinde oturabileceğiniz, vakit geçirebileceğiniz düzenlemeler yapıldı. İşletmeci arkadaşların hayalleri, duyguları, zevkleri tesisin her yerinde karşımıza çıkıyor. Sade, zarif, şiirsel bir mekan oluşturmuşlar. Eski Datça’da sorun olan araba park yeri sorunu burada yok, kendi park yeri bulunuyor.

 

Kapıdan girer girmez, ahşap çitlere dayalı bisikletlerle karşılaştım, tesis doğa yürüyüşleri ve bisiklet gezileri için çok güzel parkurların yakınında. Bahçede bolca dinlenecek, oturulacak alanlar yaratılmış.

koop suites

 

Kendine özgü dekor ve renkler odaların bulunduğu kısımda da devam ediyor.

 

Tesiste her biri ayrı bir dekor ve özellikte düzenlenmiş 14 oda bulunuyor.

koop' suites odaları

ÇİFT KİŞİLİK ODA : Çift kişilik odada bir adet çift kişilik yatak bulunuyor.

 

SUİT ODA : İki ayrı yatak odasından oluşmakta. Bu odalarda 1 adet çift kişilik, 2 adet tek kişilik, veya odaların ikisinde de 2 adet tek kişilik yatak bulunmaktadır.

LÜKS SUİT ODA
38 m² olan bu oda salon ve bir adet yatak odasından oluşmakta. Yatak odasında 1 adet çift kişilik yatak, salon kısmında yatak olarak da kullanılabilen bir divan, oturma grubu ve çalışma masası bulunmaktadır.

AİLE ODASI : 1 adet çift ve 1 adet tek kişilik yatak bulunuyor.
İKİ ve ÜÇ TEK YATAKLI ODALAR:   Bu odalarda iki veya üç adet tek kişilik yatak bulunuyor.

koop' suites cafeterya

RESTAURANT – CAFE – BAR :  Alkollü ve alkolsüz çeşitli içecekleri bu güzel doğanın içindeki değişik mekanlarda içebilirsiniz..Aperatif yiyecekler her zaman var, diğer yemek türleri için önceden söylemek gerekiyor.

 

koop' suites bahçesi

 

Yeşilin her tonunu görebileceğiniz, renk renk çiçeklerle kaplı geniş bir bahçesi var.

 

Büyük palamut ağacının gölgesindeki oturma yerleri çok hoştu.

 

Bahçede yoga ve spor etkinlikleri için kapalı bir mekan, kurbağa seslerinin geldiği, nilüferlerle kaplı mini bir havuz  bulunuyor. Doğayı ve doğal olanı, sakinliği sevenler bekleniyor.

 

Dilerseniz beş dakika yürüyerek kendinizi Eski Datça’nın taş sokaklarında bambaşka  bir atmosferin içinde bulabilirsiniz. Sabah veya akşam güneşinin beyaz badanalı duvarlarda , taş yollarda oluşturduğu görüntüler hafızanızdan silinmeyecektir.  Etrafta kumruların sesleri hep var, gülümseyen, selam veren insanlar.

İletişim: Tel: 0 252 712 21 78  – 0 542 218 52 23  Web: http://koopsuites.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir