Hayıtbükü

  • hayitbuku
  • hayitbuku-1
  • hayitbuku-2
  • hayitbuku-3
  • hayitbuku-4
  • hayitbuku-5
  • hayitbuku-koyu
  • ağustos ayında mesudiye hayıtbükü koyu
  • mesudiye-hayıtbuku-2
  • hayitbuku-cay-bahcesi

 

hayıtbükü koyu

Hayıtbükü yeşille mavinin coşkuyla kucaklaştığı Mesudiye Köyünün ( şimdi mahalle ) üç güzel koyundan biri, Datça merkeze 18 km uzaklıkta. Mesudiye’ye giden virajlı yollardan ovaya inip soldaki yola saptığınızda doğruca Hayıtbükü’ne geliyorsunuz. Adatepe’den çektiğim fotoğrafta da görüldüğü gibi daire şeklinde, Datça Yarımadasının Akdeniz tarafında küçük bir koy.  Kuzey rüzgarlarına kapalı, çanak şeklinde etrafı dağlarla çevrili, yarımadanın hiçbir yerinde görmediğim denizin serinliğini taşıyan bir havası var. En sıcak zamanda bile kilima serinliğini andıran bir iklim oluyor.

hayitbuku-1

Koyda lokantalar, çay bahçeleri, konaklama tesisleri bulunuyor. Aile işletmesi Bungalow evlerde, pansiyonlarda konaklayabilirsiniz. Tesislerde, lokantalarda, Mesudiye ovasında yetişen ürünler kullanılıor.

hayitbuku-2

Hayıtbükü’ndeki tesislerin önündeki sahilde şemşiye ve şezlonglar var, müşterileri ücretsiz yararlanabiliyor. Rüzgarlı havalarda da sakin bir denizi olduğu için yüzmek için de günübirlik gelenler oluyor. Sıkça işleyen Mesudiye minübüsleri ile de koya ulaşmak mümkün.

hayitbuku-3

Sahilinin kum olması, birden derinleşmemesi, çocuklu aileleri de buraya çekiyor.

hayitbuku-4

Kıyıda dut ağaçlarının gölgesinde oturmak, sakin ve huzurlu atmosferde dinlenmek, birçok kişinin hayalindeki tatil. Sonbaharda  da Hayıtbükü’nün ayrı bir güzelliği oluyor.

hayitbuku-5

Hayıtbükü son yılların parlayan Turizm yerlerinden, bozulmamış doğası, sıcak kanlı yöre insanları, buraya tatile gelenler mutlu olarak ayrılıyorlar. Arkalarında birçok yeni dostluklar bırakarak.

Hayıtbükü Ulaşım: Hayıtbükü’ne Mesudiye minübüsleri ile gelebilirsiniz, okulların açılmasıyla hareket saatleri değişiyor. Kış minübüs hareket saatlerini güncelleyinceye kadar Mesudiye Minübüs Şoförlerinin telefonlarını veriyorum: Cüneyt: 0 542 226 418, Ergun: 0 538 742 6009, Kadir: 0 532 463 0199, Hayrettin: 0 533 399 0812, Zafer: 0 544 499 9884

HAYITBÜKÜ KONAKLAMA TESİSLERİ

Ege Pansiyon        Gül Pansiyon     Gabaklar Bungalow        Hayıtbükü Ahşap Evleri

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>