Datça Aktur Tatil Sitesi

datça aktur yolu

Datça Aktur etrafı dağlarla ve ormalarla çevrili çok özel bir doğanın içinde bulunmaktadır. Berrak mavi bayraklı koyları ile sadece Datça’nın değil ülkemizin de en güzel tatil yerlerinden biridir. Datça’ya uzaklığı 30 km, Marmaris’e 40 km, Muğlaya 95 km uzaklıktadır. Aktur çam ormanları ve berrak koyları ile sadece Datça’nın değil ülkemizin de en güzel tatil yerlerinden biridir.

datça aktur tatil sitesi

1970 li yıllarda Muğla Valisi Özer Türk’ün öncülüğünde burada Aktur Tatil sitesi inşa ediliyor, fotoğrafta Çiftlik Koyu boyunca çam ağaçlarının arasında sıralanan Aktur evleri görülüyor.

adatepe aktur manzarası

Aktur Çiftlik koyunun hemen yanıbaşında Kovanlık koyu bulunmaktadır, Adatepe denilen yarımada iki koyu birbirinde ayırıyor. Fotoğrafı çekmek için Adatepe’ye çıktım,  görüldüğü gibi arkası dağlarla çevrili, yeşille mavinin sarmaş dolaş olduğu bir cennet köşe.

datça aktur kurucabük

Datça Aktur Tatil sitesi, Çiftlik ve Kurucabük adında iki yerleşimden oluşuyor, tesis ve yapılar Çiftlik ve Kurucabük koyları çevresinde yer almakadır. Fotoğrafta Aktur Kurucabük görülüyor, 800 m uzunluğunda bir sahili var. İki yerleşim arasındaki mesaf 4 km, sitenin çekçekleri ile ücretsiz olarak ulaşım sağlanıyor. Aktur sahilleri kum, denizleri mavi bayraklı.

datça aktur haritası

Aktur apayrı bir kent gibi, sıkı kurallarla korunmakta, burada konklayanların her türlü ihtiyacı karşılanmakta. Sitenin itfaiye araçları çöp kamyonu var. Datça minübüsleri, şehirlerarası otobüsleri siteye girip yolcularını almaktadır. Site kapısında taxiler mevcuttur. Sitede haftada üç gün pazar kurulmakta. Sitede Eczane, Kuaför Tenis kortları Voleybol ve Basket Sahaları var. Evler kat maliklerine ve Aktur şirketinin ortaklarına aittir. Kiralanan evler; ev sahiplerine ve Aktur a.ş ye aittir. Bu sayı toplam olarak 100 evdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir